Çağrı Merkezi: 0 850 259 0224

İade ve Değişim İşlemleri

İade süresi ne kadar?
  •     İnternetten alınan ürünün iade süresi 14 gündür.

Hangi Ürün/Ürünler İade & Değişim Kapsamına Girmez?

  •    Etiketi koparılmış yada hızlı tahrip olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini gibi ürünler denenmiş ve bozulmuş, kullanılmış olmaları   halinde iade edilemez.

Hangi Ürün/Ürünler İade & Değişim Kapsamına Girer?

  • Kargoda yada herhangi bir aşamada zarar görmüş kusurlu ürünler, baştan defolu olan ürünler, istenilen renk ve bedende gelmemiş ürünler acil iade kapsamına girmektedir. Gelen ürün beğenilmediği ve kullanılmadığı(etiketi koparılmamış) durumda iade & değişim kapsamına girmektedir.

İade & Değişim Süreci Nasıl Başlatılır?

  • İade & değişim yapmak istediğiniz ürünlerin yer aldığı siparişi, Size gelen Faturanın arka yüzündeki forma iade ve değişim sebebini yazarak ürünlerinizi size gelen kargo şirketi aracılığıyla istediğiniz ürünü iade & değişim olarak gönderebilirsiniz. Eğer 14 iş günü geçtikden sonra göndermediğiniz sürede iade & değişim süreci sona ermiş demektir.

İade & Değişim Ücretli midir?

  • İade & değişim talebiyle Modaolg.com'a gönderdiğiniz ürünlerin tüm kargo masrafları firmamıza aittir.

İnternet Sitesinden İade & Değişim Talebi  Yapmak İstediğinizde , Şimdi Ne Yapmam Gerekiyor?

  • En yakın PTT Kargo şubelerine gidip, ürünleri Modakids.com'a karşı ödemeli olarak göndermek istediğinizi söylemelisiniz.

Ürünleri  PTT Kargo  İle Gönderdim Şimdi Ne Olacak?

  • İade & Değişim işlemlerinin başlatılabilmesi için, öncelikle göndermiş olduğunuz ürünlerin bizlere ulaşması gerekmektedir. Ürünler bizlere ulaşıp, iade & değişim talebi onaylandıktan sonra hesabınıza, ürünlerin toplam tutarı Yatırılır Bu tutar tanımlandıktan sonra Para iadesi istemişseniz gönderdiğiniz IBAN numarasına para iadesi yapılacaktır. Tüm bu süreçleri iade taleplerim bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme ve kargo bedelleri gibi ürün dışı tutar iadeleri yapılmamaktadır.

 Garanti Koşulları

  • Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır

Ürün İade Koşulları

  • Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 14 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.